Moda i uroda

Zimą powinniśmy w dodatku delikatnie natłuszczać skórę.

Posted by admin

Cera sucha to taki typ skóry, jakiej jawnie brakuje odpowiedniego nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje gładkości. Znacznie bliżej jej do chropowatej oraz nieregularnej skorupki, jaka jest dość nieprzyjemna w dotyku. Wyraźnie przesuszone części skóry mogą się też łuszczyć. W bardzo wielu przypadkach dochodzi do tego na brodzie i w okolicach skrzydełek nosa. Cerę suchą bardzo łatwo możemy podrażnić, zatem w tym przypadku zalecane jest używanie bardzo delikatnych i przebadanych dermatologicznie preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnacji cery przesuszonej, wrażliwej oraz delikatnej, z całą pewnością będą tutaj idealnym rozwiązaniem. Powinniśmy poszukiwać ich jednak w sprawdzonych miejscach. Poniektóre drogerie mają oczywiście specjalne działy z naturalnymi preparatami, jednakże większą ich liczbę można kupić przeszukując internet, w sklepach z produktami naturalnymi a ponadto punktach zielarskich. Poszukując preparatów do pielęgnowania suchej cery, z pewnością powinno się czytać ich skład a także kierować na to baczną uwagę. Muszą wystąpić w nich elementy o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak i ochronnym.

 

Znakomity preparat do suchej skóry musi chronić ją przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, znaczy to, że musi mieć w swoim składzie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew temu co się mówi taką ochronę powinno się zapewnić swojej skórze nie tylko i wyłącznie w trakcie letniej wycieczki, ponieważ pomimo tego, że latem i wiosną słońce de facto jest najbardziej dokuczliwe oraz ma najsilniejsze działanie, to jednakże nie możemy stwierdzić, że cudem jesienią czy zimą przestaje ono działać na naszą skórę. Nawet jeśli nie czujemy tego na co dzieńpowinniśmy mieć tego świadomość. Zbyt duże opalanie skóry szkodzi jej. Szczególnie właścicielki a także właściciele cery suchej muszą codziennie używać kosmetyków z wysokim filtrem, które zagwarantują im skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Kosmetyki naturalne dla panów coraz częściej uzupełniane są tego typu substancjami, ponieważ faceci również martwią się wszak swoim wyglądem a także starają się go na bieżąco poprawiać. Wszystkie kosmetyki przeznaczone do cery suchej muszą też ochraniać tę skórę przed wszelkimi innymi czynnikami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi oraz nie tylko związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na skórę mocno suchą negatywnie zadziałają także te zanieczyszczenia, jakie naturalnie występują w powietrzu a także środowisku. Tak samo kiepskim, a może odrobinę gorszym oddziaływaniem na naszą skórę wykazują się tzw. wolne rodniki. Trzeba się przed nimi chronić oraz zmniejszać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają nam naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina E bądź witamina A i witamina C jak również cynk bądź selen.

 

Zimą należy również w dodatku natłuszczać cerę, aby w ten sposób jeszcze skuteczniej ją ochronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak podatna na wysuszające działanie silnego wiatru czy mrozu.