Dom i rodzina

Zespół DPS-u zajmie się naszym bliskim na najwyższym poziomie.

Posted by admin

Dom pomocy społecznej, dom seniora lub dom opieki to jednostka, jaka świadczy całodobową opiekę osobom , które jej potrzebują z powodu choroby, niepełnosprawności lub wieku. Zdarza się niestety tak, iż również młode osoby ulegają niezwykle poważnym wypadkom, w wyniku których stają się niepełnosprawne, zaś rodzinie osoby, która uległa wypadkowi brakuje profesjonalnego wyposażenia albo kwalifikacji do tego, by móc bez przerwy z nią być. Najlepszym rozwiązaniem może wtedy być umieszczenie poszkodowanego w takiej placówce.

 

Podobna sytuacja tyczy się osób w starszym wieku, które to uległy zawałowi lub wylewowi. W pewnych przypadkach choroba przebiega łagodnie i osoba chora szybko wraca do zdrowia, a zdarza się, że po okresie hospitalizacji wymaga opieki specjalistycznej, jakiej najbliższa rodzina nie może zapewnić. Wtedy jedyne rozwiązanie to umieszczenie poszkodowanego w Dom Pomocy Społecznej. W tego rodzaju placówce mogą wszakże być ludzie młodzi i starsi. Nigdy bowiem nie wiemy, co nam się w życiu przytrafi i jakie będą następstwa tych wypadków. Niewątpliwie nikt nie chce być obłożnie chory już do końca życia, ale na to nie mamy wpływu. Właśnie dlatego funkcjonują tego rodzaju placówki, by najbliższa rodzina osoby, która nagle i możliwe, że nieodwracalnie zachorowała, mogła mieć zagwarantowaną opiekę, jakiej nie można zapewnić we własnym zakresie.

 

 

Takiego typu decyzja jest na pewno niezwykle trudna, ponieważ wszak ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy całe życie, choruje tak poważnie, tymczasem my nie mamy ani umiejętności, ani sprzętu do opieki nad najbliższym na poziomie jaki jest wymagany. Zespół takiej placówki na 100% zajmie się tym na bardzo wysokim poziomie, ponieważ taka jest jego funkcja a także przeznaczenie.