Uncategorized

Wirtualne serwery przeważnie są uruchamiane z obrazu dysku.

Posted by admin

Wirtualny serwer prywatny to sposób na podział na części fizycznego serwera na wiele serwerów, tak żeby każdy z nich miał dostęp do własnej, dedykowanej maszyny. Właściwie każdy Hosting VPS ma możliwość wykorzystywać własny, pełnoprawny system operacyjny, a każdy hosting można włączyć jeszcze raz całkowicie niezależnie.

 

Tak naprawdę dzielenie pojedynczego serwera w taki sposób, ażeby wyglądał jak kilka serwerów, był od dosyć dawna często wykonywaną praktyką w komputerach typu mainframe, ale po nie tak dawnym ożywieniu związanym z rozwojem oprogramowania i techniki wirtualizacji , która była wykorzystywana w innych architekturach. Administracja serwerem koncentruje się na przydziale wszelkich różnych zasobów. Hosting fizyczny jest uruchamiany normalnie. Kolejno uruchamia taki program, jaki odpowiada za uruchomienie każdego serwera wirtualnego w środowisku wirtualnym (bardzo podobnie do emulatora). Wirtualne serwery nie mają bezpośredniego dostępu do sprzętu dlatego zazwyczaj są uruchamiane z obrazu dysku.

 

Są dwa rodzaje wirtualizacji: oprogramowanie oraz sprzęt. W standardowym środowisku oprogramowania maszyny wirtualne wykorzystują jedno jądro i naprawdę wymagają dzielonych zasobów rdzenia. Tego typu wirtualizacja posiada przeważnie mnóstwo zalet w wypadku hostingu internetowego. Przykładami są Virtuozzo, Xen, HyperVM, Vserver oraz OpenVZ, który jest kluczowym jądrem zarówno HyperVM, jak i Virtuozzo. Testy penetracyjne to kontrolowane ataki informatyczne dokonane przez hakera.